Loading…

Kontakt

Serwis klimatyzacja samochodowa
Kontakt

Wymiana klap nagrzewnicy – najczęściej popełniane błędy Peugeot 407 Citroen C5 C6Niestety ostatnio co raz więcej aut trafia do nas na poprawkę, po niedawno wykonanej naprawie u kogoś innego. Staram się przedstawić na co należy zwracać uwagę, jakie błędy są popełniane najczęściej.
Jeśli potrzebujesz pomocy z nawiewem, jesteśmy z Warszawy i rozwiązujemy ten problem. Telefon do mnie: +48 517 259 699. Fb: https://www.facebook.com/delmotopl

Pobrane Naprawa klimatyzacji samochodowej Warszawa, Klimatyzacja samochodowa to nasza specjalność! Klimatyzacje samochodowe naprawiamy od 25 lat. Najlepszy serwis klimatyzacji w Warszawie!

12 thoughts on “Wymiana klap nagrzewnicy – najczęściej popełniane błędy Peugeot 407 Citroen C5 C6

  1. A jak od strony kierowcy raz leci zimne powietrze na nogi mimo ustawienia na ciepło a póżniej znowu leci ciepłe. Od strony pasażera jest w porządku. Tak myślę że może jest to wina silniczka. Proszę o odpowiedż.

  2. Też miałem tam sam problem, najpierw od strony pasażera, a po roku od strony kierowcy. Od strony pasażera jest więcej miejsca i po 6 godz udało się. Większy problem od strony kierowcy , mało miejsca. Klapy skleiłem na klej 2wu składnikowy, ważne, aby był do plastiku z jakiego są klapy . Po nałożeniu kleju wzmocniłem jeszcze gróbym sznurkiem, przeplotem na około. Przy wkładaniu od strony kierowcy niestety wyrwałem zaczep od regulacji górnej klapy od kierunku nawiewu , musiałem posilić się kamerą inspekcyjną i udało się. Śmiga już chyba 4 rok i jest ok. Pomocne sugestie przedstawiłeś, które ja przerabiałem.

  3. Ja tam tapicerkę ściągnąłem Nowe klapy założone i śmigaja już rok bez problemu. A największy problem to, że przy dużych prędkościach wenrylatora regulujemy temperaturę, wtedy klapy są bardziej osłabione bo powietrze gorące je osłabia A one są z ciulowego materialu. Taki morał z tego taki żeby nie regulować temperatura na pełnym biegu wenrylatora zgadzacie się czy nie ?

  4. Mi się udało za pierwszym razem wyciąć dość duże włazy, bez fragmentacji, ale miałem dokładny rozrys jak poprowadzić cięcie. Samo klejenie klap też jest krótkotrwałym sposobem, ponieważ sama klapa też traci osiowość po wielu latach. Moje były odkształcone na osi.
    I tak jak wspomniałeś przy wkladaniu klap przez włazy jest ryzyko stracenia dźwigienki kierunku. Zdarzyło mi się to przy górnej klapie, dźwigienka wpadła w odmenty dna nagrzewnicy, ale dało się ją sięgnąć, całe szczęście nie ułamał przegub kulowy klapy kierunku. Do tego wszystkiego jest bardzo pomocny telefon, który może nam posłużyć jako endoskop.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!