Loading…

Kontakt

Serwis klimatyzacja samochodowa
Kontakt

Czyszczenie odpływu klimatyzacji – Renault Megane II 2003 – włącz napisy

Na zdjęciach przedstawię sposób wyczyszczenia odpływu klimatyzacji w Renault Megane II 2003.

Powodem wykonania tej operacji jest spora ilość wody w schowku pod nogami pasażera, odpływ był zapchany brudem który przedostał się przez filtr PP, oraz podczas niestarannej jego wymiany.

Proszę włączyć napisy.

Pobrane Naprawa klimatyzacji samochodowej Warszawa, Klimatyzacja samochodowa to nasza specjalność! Klimatyzacje samochodowe naprawiamy od 25 lat. Najlepszy serwis klimatyzacji w Warszawie!

Należy się spodziewać, że w pierwsze cieplejsze dni roku odkryjesz, że klimatyzacja w Twoim pojeździe nie działa prawidłowo lub jej skuteczność znacznie spadła. Klimatyzator powinien być konserwowany przed rozpoczęciem sezonu grzewczego i chłodniczego.

Niekoniecznie musi być zimno podczas produkcji tylko dlatego, że klimatyzacja nie jest tak naprawdę mroźna. Innymi słowy, to, że ktoś czasami włącza „klimatyzację” lub nawet zostawia ją włączoną przez całą zimę, nie zawsze oznacza problem z ogrzewaniem. Ponadto wyłączenie klimatyzatora na cztery do pięciu chłodniejszych miesięcy w roku znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że klimatyzator nie włączy się na wiosnę. Ponieważ oprócz gazowego czynnika chłodniczego w układzie krąży również olej, który ma kilka zastosowań, z których jednym jest jego uszczelnienie. Gdy system nie jest używany przez dłuższy czas, traci swoją szczelność, maksymalne ciśnienie w nim wzrasta stopniowo lub gwałtownie i od tego momentu już tylko krok do poważniejszej awarii.

Dlatego warto od czasu do czasu włożyć trochę wysiłku, niezależnie od tego, czy istnieje konieczność obniżenia temperatury w pojeździe.

Jakie zagrożenia stwarza klimatyzator, gdy jest wyłączony?

Systemy klimatyzacji samochodowej mają różne konstrukcje i są programowane na różne sposoby; niektóre z tych systemów po prostu nie włączają się, jeśli ciśnienie czynnika chłodniczego jest niższe niż poziom graniczny. Inne będą działać nawet wtedy, gdy są całkowicie pozbawione gazu, co może być szkodliwe dla sprężarki i już jest problemem cenowym. W rzeczywistości nie można ośmielić się twierdzić, że niesprawna sprężarka to najgorsza rzecz, jaka może przytrafić się systemowi klimatyzacji, ponieważ tak nie jest. Wbrew pozorom przeciek może być jeszcze ważniejszym wyborem; wszystko zależy od czasu wycieku.

Serwis klimatyzacji samochodowej do pobrania tutaj. Warszawo, jesteśmy ekspertami w dziedzinie klimatyzacji samochodowej! Mamy 25 lat doświadczenia w naprawie klimatyzacji w samochodach. Najbardziej profesjonalny i rzetelny serwis klimatyzacji w całej Warszawie!

10 thoughts on “Czyszczenie odpływu klimatyzacji – Renault Megane II 2003 – włącz napisy

 1. Oglądałem i zatrzymałem sie na zdjęciu tej całej ,,gumki''. Zrobiłem tak: ,,Długi, płaski śrubokręt'' podważyłem ,,gumkę'', wypchnąłem tym płaskim i co ważne ….tępym śrubokrętem, żeby nie zniszczyć tej gumki w stronę kierowcy. Po oczyszczeniu ( cała zasyfiała), spryskałem wd40 i wsadzałem ją od strony pasażera, oczywiśćie używając do tego celu śrubokręta z płaską koncówką. Osuszyłem całe auto (Megane 2 CC), zajeło mi to cały tydzień, ponieważ pod wykładziną jest taka pianka….Wszystko trzeba było zdemontować, prać, umyś piankę….Poprzedni właśćiciel…echhhh…..Teraz jest sucho i nie ,,pachnie'' wilgotniaczkiem. Pozdrawiam

 2. Wyjąć wyjalem na chama jakos kombinerkami, ale wlozyc spowrotem to mistrzostwo świata.. Tam jest tak malo miejsca ze nie ma gdzie reki wlozyc.. Przy tej temperaturze na dworze to nie robota na 20min.. Co 20min to ja sobie przerwy robie. Zwariowac idzie

 3. Tj błąd fabryczny w scenikach i megankach. Wymontować oryginalny przewód odprowadzający wodę z klimatyzacji, wypociny francuskiego "inżyniera" jest pełno zwężek i innego badziewia przewód wysłać debilnemu uczonemu wraz z rachunkiem od mechanika założyć prosty kawałek węża ogrodowego dożywotnio po problemie.

 4. Hej!

  Miałem ten sam problem.

  U mnie odpływ był drożny, ale za to zapchał się przy parowniku klimatyzacji.

  Udało mi się go przepchać odkręcając rurkę prowadzącą nawiew do schowka i przepychając brud zaciętym drutem

  Nie trzeba było wyciągać gumowego odpływu.

 5. Ja wygłuszenie naciąłem , tak jak
  Artur Kobusiński napisał ( 20 minut ) . Trzeba mieć długie palce . Zrobiłem to zaraz po powrocie z trasy , guma była ciepła więc miękka . Przy okazji proponuję zajrzeć do filtra kabinowego z odkurzaczem . Pomimo samych fotek bardzo przydatny film .

Dodaj komentarz

Zadzwoń!