Loading…

Kontakt

Serwis klimatyzacja samochodowa
Kontakt

Ile paliwa zużywa klimatyzacja w samochodzie?

Czy wiesz:
ile paliwa zużywa samochodowa klimatyzacja?
ile kosztuje używanie klimatyzacji w samochodzie podczas jazdy?

Mnie to zastanawiało od bardzo dawna i postanowiłem to sprawdzić za pomocą krótkiego eksperymentu. Jego celem było sprawdzenie, czy bardziej opłaca się jeździć z włączoną klimatyzacją, czy zapewniać sobie chłodzenie otwartymi oknami.

Więcej:
http://www.youtube.com/user/KrzLis?sub_confirmation=1 (subskrypcja kanału)
http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/ (blog)
https://www.facebook.com/DrewnoZamiastBenzyny/ (fanpage)

Zasubskrybuj kanał, by nie przegapić nowości!

Pobrane Naprawa klimatyzacji samochodowej Warszawa, Klimatyzacja samochodowa to nasza specjalność! Klimatyzacje samochodowe naprawiamy od 25 lat. Najlepszy serwis klimatyzacji w Warszawie!

Należy się spodziewać, że w pierwsze cieplejsze dni roku odkryjesz, że klimatyzacja w Twoim pojeździe nie działa prawidłowo lub jej skuteczność znacznie spadła. Klimatyzator powinien być konserwowany przed rozpoczęciem sezonu grzewczego i chłodniczego.

Niekoniecznie musi być zimno podczas produkcji tylko dlatego, że klimatyzacja nie jest tak naprawdę mroźna. Innymi słowy, to, że ktoś czasami włącza „klimatyzację” lub nawet zostawia ją włączoną przez całą zimę, nie zawsze oznacza problem z ogrzewaniem. Ponadto wyłączenie klimatyzatora na cztery do pięciu chłodniejszych miesięcy w roku znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że klimatyzator nie włączy się na wiosnę. Ponieważ oprócz gazowego czynnika chłodniczego w układzie krąży również olej, który ma kilka zastosowań, z których jednym jest jego uszczelnienie. Gdy system nie jest używany przez dłuższy czas, traci swoją szczelność, maksymalne ciśnienie w nim wzrasta stopniowo lub gwałtownie i od tego momentu już tylko krok do poważniejszej awarii.

Dlatego warto od czasu do czasu włożyć trochę wysiłku, niezależnie od tego, czy istnieje konieczność obniżenia temperatury w pojeździe.

Jakie zagrożenia stwarza klimatyzator, gdy jest wyłączony?

Systemy klimatyzacji samochodowej mają różne konstrukcje i są programowane na różne sposoby; niektóre z tych systemów po prostu nie włączają się, jeśli ciśnienie czynnika chłodniczego jest niższe niż poziom graniczny. Inne będą działać nawet wtedy, gdy są całkowicie pozbawione gazu, co może być szkodliwe dla sprężarki i już jest problemem cenowym. W rzeczywistości nie można ośmielić się twierdzić, że niesprawna sprężarka to najgorsza rzecz, jaka może przytrafić się systemowi klimatyzacji, ponieważ tak nie jest. Wbrew pozorom przeciek może być jeszcze ważniejszym wyborem; wszystko zależy od czasu wycieku.

Serwis klimatyzacji samochodowej do pobrania tutaj. Warszawo, jesteśmy ekspertami w dziedzinie klimatyzacji samochodowej! Mamy 25 lat doświadczenia w naprawie klimatyzacji w samochodach. Najbardziej profesjonalny i rzetelny serwis klimatyzacji w całej Warszawie!

31 thoughts on “Ile paliwa zużywa klimatyzacja w samochodzie?

 1. Test do bani klima przy takiej prędkości zużywa najmniej. W mieście może to być nawet różnica 2 litrów w zależności od pojemności silnika. Im słabszy silnik tym większe obciążenie przez klimę.

 2. Janusze niech sobie kupią bez klimy auto i z korbotronikiem
  Bo jezeli wola miec spocone jaja i smierdziec to sorry
  Podejrzewam ze awaria klimy w aucie zakonczy jej kadencje w owym pojezdzie bo janusz pożałuje gotówki na serwis takze wyjdzie na to samo
  Pozdrawiam😅

 3. Test nie jest porównaniem różnicy zużycia paliwa z klimatyzacją i bez, byłby gdyby bez klimy szyby były zamknięte. Nie wiem czemu ma służyć takie porównanie. Głupota

 4. Zapomniales dodac ze jak dlugo sie jezdzi bez klimy to klima sie zagrzybi a uklad rozszczelni i koszt naprawy przewyższy jazde z klima. To takie pozorne oszczędności….

  Kolejna sprawa to taka ze jak klima nie działa z pelna moca chlodzaca to nie zużywa tyle samo paliwa.

 5. 0.5 litra oszczędności na 10 km to oszczędność około 23 złotych na 100 km. Jakie 2.50 zł ? Ale moim zdaniem zdrowie, komfort jazdy
  i bezpieczeństwo jest znacznie ważniejsze niż te marne grosze.

 6. Pół litra oo mniej niż złotówka a nie 2,5. Poza tym mało miarodajny test, już lepiej sprawdzić to na postoju, odczytać ile pali na godzinę, a po włączeniu klimy sprawdzić o ile się podniosło, poczekać aż schłodzi i jeszcze raz zobaczyć(zaraz po włączeniu będzie palić więcej bo musi najpierw schłodzić, potem tylko utrzymuje temperaturę.)

 7. Wiara w pomiar zużycia paliwa na liczniku jest godna podziwu ale dopiero pod dystrybutorem wychodzi prawda…. Średnio wyjdzie 1-1.5l więcej z klimatyzacją… swoją drogą dał bym dużo za samochód który realnie w trasie by palił 3.5l ropy 😉 Jak dotąd najmniej mi się udało uzyskać na Fabii 1.9 sdi 4.1 litra w lato, w zimę dochodzi średnio 1 litr więcej… nawet 3 cylindrowe dieselki nie przebijały tej sprawdzonej starej konstrukcji.

 8. haha, dobre sobie xD
  Przecież pompa z której zasilana jest klimatyzacja jest stale połączona z silnikiem za pomocą paska. Nie jestem wykwalifikowanym mechanikiem, ale trochę w samochodach dłubię i nie widzę powiązania zużycia paliwa z używaniem klimy. Jeśli się mylę to niech mnie doświadczony mechanik poprawi.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!