Loading…

Kontakt

Serwis klimatyzacja samochodowa
Kontakt

Naprawa grzejących się hamulców. Na przykładzie Golf 6

Diagnoza i naprawa przegrzewających się hamulców w Volkswagen Golf 6 4motion.

Pobrane Naprawa klimatyzacji samochodowej Warszawa, Klimatyzacja samochodowa to nasza specjalność! Klimatyzacje samochodowe naprawiamy od 25 lat. Najlepszy serwis klimatyzacji w Warszawie!

Należy się spodziewać, że w pierwsze cieplejsze dni roku odkryjesz, że klimatyzacja w Twoim pojeździe nie działa prawidłowo lub jej skuteczność znacznie spadła. Klimatyzator powinien być konserwowany przed rozpoczęciem sezonu grzewczego i chłodniczego.

Niekoniecznie musi być zimno podczas produkcji tylko dlatego, że klimatyzacja nie jest tak naprawdę mroźna. Innymi słowy, to, że ktoś czasami włącza „klimatyzację” lub nawet zostawia ją włączoną przez całą zimę, nie zawsze oznacza problem z ogrzewaniem. Ponadto wyłączenie klimatyzatora na cztery do pięciu chłodniejszych miesięcy w roku znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że klimatyzator nie włączy się na wiosnę. Ponieważ oprócz gazowego czynnika chłodniczego w układzie krąży również olej, który ma kilka zastosowań, z których jednym jest jego uszczelnienie. Gdy system nie jest używany przez dłuższy czas, traci swoją szczelność, maksymalne ciśnienie w nim wzrasta stopniowo lub gwałtownie i od tego momentu już tylko krok do poważniejszej awarii.

Dlatego warto od czasu do czasu włożyć trochę wysiłku, niezależnie od tego, czy istnieje konieczność obniżenia temperatury w pojeździe.

Jakie zagrożenia stwarza klimatyzator, gdy jest wyłączony?

Systemy klimatyzacji samochodowej mają różne konstrukcje i są programowane na różne sposoby; niektóre z tych systemów po prostu nie włączają się, jeśli ciśnienie czynnika chłodniczego jest niższe niż poziom graniczny. Inne będą działać nawet wtedy, gdy są całkowicie pozbawione gazu, co może być szkodliwe dla sprężarki i już jest problemem cenowym. W rzeczywistości nie można ośmielić się twierdzić, że niesprawna sprężarka to najgorsza rzecz, jaka może przytrafić się systemowi klimatyzacji, ponieważ tak nie jest. Wbrew pozorom przeciek może być jeszcze ważniejszym wyborem; wszystko zależy od czasu wycieku.

Serwis klimatyzacji samochodowej do pobrania tutaj. Warszawo, jesteśmy ekspertami w dziedzinie klimatyzacji samochodowej! Mamy 25 lat doświadczenia w naprawie klimatyzacji w samochodach. Najbardziej profesjonalny i rzetelny serwis klimatyzacji w całej Warszawie!

25 thoughts on “Naprawa grzejących się hamulców. Na przykładzie Golf 6

  1. Dobre filmy!
    Też mi się grzeje, ale póki co lekko więc nie ruszam… powiedzmy 40-50 stopni i czuć lekki opór przy kręceniu ręką. Ale co ciekawe też prawy tył. Może jednak z tyłu powinny być bębnowe 😉

  2. Z tym smarem, widzialem ze niektorzy mechanicy specjalizujacy sie od vw daja(tylko mala ilosc) Sam zmienialem tarcze ostatnio i nie moglem ich sciagnac przyrdzewialy. Auto ma 4lata tez vw. Wiec roznie to bywa.

  3. ile kosztuje TANI zacisk i ile wytrzyma a ile ZESTAW NAPRAWCZY TRW, CZY ATE. Badziew autofrena to 40 zł z tłoczkiem, bez 20. Co za MECHANIK, że się boi to NAPRAWIĆ zacisk ? ?

  4. Dobra robota. Mam jednak pytanko tez prowadzę mały warsztat i chciałem zapytać o to z jakie firmy zastosowałeś zacisk, gdyż często w hurtowniach można kupić zacisk całkiem nowy i często z dalekiego kraju albo znanej marki tzw regenerowany oddają przy tym stary. Pozdrawiam.

  5. Z tego co wiem nie powinno się poruszać dźwigienką od ręcznego przed napełnieniem nowegoregenerowanego zacisku płynem. Mechanizm i elementy gumowe potrzebują płynu jak chodzą na sucho to może się coś uszkodzić. Tak mnie doleciało aby zakładanie linki od ręcznego zostawić sb na koniec po odpowietrzeniu.

  6. Cześć
    Tak sobie pomyślałem że najlepiej będziesz wiedział. Czy spotkałeś się z woskiem na całej podłodze (od spodu) w golfie mk6. Po zdjęciu tej plastikowej osłony podłogi zauważyłem że wszystko jest pokryte dość gruba warstwą wosku. I tylko to. Jeśli kiedyś ktoś robił w tym aucie dodatkową konserwację to wg mnie trochę dziwne ze nie postarał się w innych miejscach. A tu jest na całej podłodze, popryskane są tez złącza od drugiej sondy lambda! Czy to mogło wyjść tak z salonu czy to jakaś dodatkowa robota mogła być? Z góry dzięki za Twoje przemyślenia na ten temat

Dodaj komentarz

Zadzwoń!