Loading…

Kontakt

Serwis klimatyzacja samochodowa
Kontakt

Nie działa regulacja temperatury nawiewu, dlaczego? Klapy nie połamane! Peugeot 407 Citroen C5 C6

W tym filmie odpowiadam na pytanie dlaczego może nie działać prawidłowo regulacja temperatury nawiewu dmuchawy, mimo że klapy nagrzewnicy są całe. Chcesz naprawić klapy, nagrzewnice w Peugeot 407 lub Citroen C5 C6? Zadzwoń do mnie: +48 517 259 699. Warszawa. Fb: https://www.facebook.com/delmotopl

Pobrane Naprawa klimatyzacji samochodowej Warszawa, Klimatyzacja samochodowa to nasza specjalność! Klimatyzacje samochodowe naprawiamy od 25 lat. Najlepszy serwis klimatyzacji w Warszawie!

Należy się spodziewać, że w pierwsze cieplejsze dni roku odkryjesz, że klimatyzacja w Twoim pojeździe nie działa prawidłowo lub jej skuteczność znacznie spadła. Klimatyzator powinien być konserwowany przed rozpoczęciem sezonu grzewczego i chłodniczego.

Niekoniecznie musi być zimno podczas produkcji tylko dlatego, że klimatyzacja nie jest tak naprawdę mroźna. Innymi słowy, to, że ktoś czasami włącza „klimatyzację” lub nawet zostawia ją włączoną przez całą zimę, nie zawsze oznacza problem z ogrzewaniem. Ponadto wyłączenie klimatyzatora na cztery do pięciu chłodniejszych miesięcy w roku znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że klimatyzator nie włączy się na wiosnę. Ponieważ oprócz gazowego czynnika chłodniczego w układzie krąży również olej, który ma kilka zastosowań, z których jednym jest jego uszczelnienie. Gdy system nie jest używany przez dłuższy czas, traci swoją szczelność, maksymalne ciśnienie w nim wzrasta stopniowo lub gwałtownie i od tego momentu już tylko krok do poważniejszej awarii.

Dlatego warto od czasu do czasu włożyć trochę wysiłku, niezależnie od tego, czy istnieje konieczność obniżenia temperatury w pojeździe.

Jakie zagrożenia stwarza klimatyzator, gdy jest wyłączony?

Systemy klimatyzacji samochodowej mają różne konstrukcje i są programowane na różne sposoby; niektóre z tych systemów po prostu nie włączają się, jeśli ciśnienie czynnika chłodniczego jest niższe niż poziom graniczny. Inne będą działać nawet wtedy, gdy są całkowicie pozbawione gazu, co może być szkodliwe dla sprężarki i już jest problemem cenowym. W rzeczywistości nie można ośmielić się twierdzić, że niesprawna sprężarka to najgorsza rzecz, jaka może przytrafić się systemowi klimatyzacji, ponieważ tak nie jest. Wbrew pozorom przeciek może być jeszcze ważniejszym wyborem; wszystko zależy od czasu wycieku.

Serwis klimatyzacji samochodowej do pobrania tutaj. Warszawo, jesteśmy ekspertami w dziedzinie klimatyzacji samochodowej! Mamy 25 lat doświadczenia w naprawie klimatyzacji w samochodach. Najbardziej profesjonalny i rzetelny serwis klimatyzacji w całej Warszawie!

17 thoughts on “Nie działa regulacja temperatury nawiewu, dlaczego? Klapy nie połamane! Peugeot 407 Citroen C5 C6

 1. Kolego widzę że masz dużą wiedzę a ja już od dłuższego czasu borykam się z problemem w 407 klimatronik. Otóż raz działa mi ogrzewanie a raz nie działa… co może być tego powodem? Uszkodzona dmuchawa?

 2. Jestem posiadaczem berlingo ll i mam ten sam lecz wszystkie motoreduktory i klapki pracują poprawnie czy problem może być w czujniku temperarury nagrzewnicy doda że sa dwa czujniki po obu stronach w kanałach nadmuchowych na nogi?

 3. A ja trochę z innej beczki 🙂 co może być przyczyną, że ciągle siada mi cewka? Wymieniłem na początku lutego 2021r pojeździła do połowy marca. Teraz znów się psuje po 3tygodniach od zamontowania.

 4. Witam. W mojej 407ce klapy wydają się ok bo wszystkie kierunki nawiewu działają ( góra, dół, środek) natomiast brak ciepłego powietrza po stronie kierowcy. Po stronie pasażera grzeje ale … po podpieciu pod komputer pokazuje nawiew u kierowcy okolo 20° a u pasażera -33°. Pytanie za 100punktów. Gdzie znajduje się czujnik temperatury nawiewu strony pasażera? Po stronie kierowcy znakazłem ale pasażera nie widać po zdemontowaniu dolnej osłony i schowka.

 5. Jaka jest różnica między silniczkami klap od pasażera a od kierowcy? AC i AB?
  Wsadziłem AB zamiast AC działa niby dobrze, ale te różne oznaczenia chyba od czegoś są…

 6. Dobre rzeczy Pan opowiadasz
  Ja chciałem się zapytać a co to u MOJEGO boli 407 .?
  Wszystko jest ok z nawiewem tylko stalo się niedawno że sprawa strona jak daje na ciepło to caly czas włącza się zimne powietrze
  Nie wiem czy mi się opłaca jechać w tej sprawie do Warszawa z Żyrardów

 7. u mnie nie włącza sie nawiew na twarz od strony kierowcy jak ustawie na twarz i nogi, natomiast jak zmienia najpierw na nogi a potem na twarz i nogi nawiew się włącza prawidłowo. Jak ustawie na samą twarz tez działa. Błąd występuje jedynie przy opcji na twarz i nogi.
  czy to też może być problem silniczka??

Dodaj komentarz

Zadzwoń!