Loading…

Kontakt

Serwis klimatyzacja samochodowa
Kontakt

Opel Vectra C Signum naprawa panelu klimatyzacji nawiewu

Ja w szybki sposób poprawić działanie środkowego pokrętła panelu sterowania ogrzewaniem w samochodach Opel Vectra C oraz Signum

tom.fix@o2.pl

Pobrane Naprawa klimatyzacji samochodowej Warszawa, Klimatyzacja samochodowa to nasza specjalność! Klimatyzacje samochodowe naprawiamy od 25 lat. Najlepszy serwis klimatyzacji w Warszawie!

Należy się spodziewać, że w pierwsze cieplejsze dni roku odkryjesz, że klimatyzacja w Twoim pojeździe nie działa prawidłowo lub jej skuteczność znacznie spadła. Klimatyzator powinien być konserwowany przed rozpoczęciem sezonu grzewczego i chłodniczego.

Niekoniecznie musi być zimno podczas produkcji tylko dlatego, że klimatyzacja nie jest tak naprawdę mroźna. Innymi słowy, to, że ktoś czasami włącza „klimatyzację” lub nawet zostawia ją włączoną przez całą zimę, nie zawsze oznacza problem z ogrzewaniem. Ponadto wyłączenie klimatyzatora na cztery do pięciu chłodniejszych miesięcy w roku znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że klimatyzator nie włączy się na wiosnę. Ponieważ oprócz gazowego czynnika chłodniczego w układzie krąży również olej, który ma kilka zastosowań, z których jednym jest jego uszczelnienie. Gdy system nie jest używany przez dłuższy czas, traci swoją szczelność, maksymalne ciśnienie w nim wzrasta stopniowo lub gwałtownie i od tego momentu już tylko krok do poważniejszej awarii.

Dlatego warto od czasu do czasu włożyć trochę wysiłku, niezależnie od tego, czy istnieje konieczność obniżenia temperatury w pojeździe.

Jakie zagrożenia stwarza klimatyzator, gdy jest wyłączony?

Systemy klimatyzacji samochodowej mają różne konstrukcje i są programowane na różne sposoby; niektóre z tych systemów po prostu nie włączają się, jeśli ciśnienie czynnika chłodniczego jest niższe niż poziom graniczny. Inne będą działać nawet wtedy, gdy są całkowicie pozbawione gazu, co może być szkodliwe dla sprężarki i już jest problemem cenowym. W rzeczywistości nie można ośmielić się twierdzić, że niesprawna sprężarka to najgorsza rzecz, jaka może przytrafić się systemowi klimatyzacji, ponieważ tak nie jest. Wbrew pozorom przeciek może być jeszcze ważniejszym wyborem; wszystko zależy od czasu wycieku.

Serwis klimatyzacji samochodowej do pobrania tutaj. Warszawo, jesteśmy ekspertami w dziedzinie klimatyzacji samochodowej! Mamy 25 lat doświadczenia w naprawie klimatyzacji w samochodach. Najbardziej profesjonalny i rzetelny serwis klimatyzacji w całej Warszawie!

17 thoughts on “Opel Vectra C Signum naprawa panelu klimatyzacji nawiewu

  1. Dzięki za tutorial. U mnie, jeśli chodzi o przeskakiwanie pokrętła, problem był mechaniczny- pokrętło plastikowe obracało się na trzpieniu, było za luźne. Sprawę rozwiązał klej i jest lux.

  2. Co do prędkości nawiewu kontakt spray na chwile pomoże, ja wylutowałem sobie ten potencjometr z jakiegoś starego radia oplowskiego z racji tego, że nie idzie takiego samego dokupić. Działa, tylko są dwa problemy zwiększanie prędkości odbywa się po przekręceniu w lewo a zmniejszanie w prawo, a druga sprawa za wysoki jest trzpień na którym osadza się pokrętło, trochę rzeźby i da radę to zmontować.

  3. U mnie na to pokrętło żeby działało precyzyjniej pomogło wd40 jak delikatnie popsikałem do impulsatora, podobno działa tylko na krótką metę ale 3 miesiąc jest ok.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!