Loading…

Kontakt

Serwis klimatyzacja samochodowa
Kontakt

DOBIJANIE GAZU DO LODÓWKI – uzupełnianie czynnika chłodzącego – NAPRAWA LODÓWKI

ubyło czynnika w instalacji , wiec postaram się uzupełnić bez wzywania fachowca,

Pobrane Naprawa klimatyzacji samochodowej Warszawa, Klimatyzacja samochodowa to nasza specjalność! Klimatyzacje samochodowe naprawiamy od 25 lat. Najlepszy serwis klimatyzacji w Warszawie!

Należy się spodziewać, że w pierwsze cieplejsze dni roku odkryjesz, że klimatyzacja w Twoim pojeździe nie działa prawidłowo lub jej skuteczność znacznie spadła. Klimatyzator powinien być konserwowany przed rozpoczęciem sezonu grzewczego i chłodniczego.

Niekoniecznie musi być zimno podczas produkcji tylko dlatego, że klimatyzacja nie jest tak naprawdę mroźna. Innymi słowy, to, że ktoś czasami włącza „klimatyzację” lub nawet zostawia ją włączoną przez całą zimę, nie zawsze oznacza problem z ogrzewaniem. Ponadto wyłączenie klimatyzatora na cztery do pięciu chłodniejszych miesięcy w roku znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że klimatyzator nie włączy się na wiosnę. Ponieważ oprócz gazowego czynnika chłodniczego w układzie krąży również olej, który ma kilka zastosowań, z których jednym jest jego uszczelnienie. Gdy system nie jest używany przez dłuższy czas, traci swoją szczelność, maksymalne ciśnienie w nim wzrasta stopniowo lub gwałtownie i od tego momentu już tylko krok do poważniejszej awarii.

Dlatego warto od czasu do czasu włożyć trochę wysiłku, niezależnie od tego, czy istnieje konieczność obniżenia temperatury w pojeździe.

Jakie zagrożenia stwarza klimatyzator, gdy jest wyłączony?

Systemy klimatyzacji samochodowej mają różne konstrukcje i są programowane na różne sposoby; niektóre z tych systemów po prostu nie włączają się, jeśli ciśnienie czynnika chłodniczego jest niższe niż poziom graniczny. Inne będą działać nawet wtedy, gdy są całkowicie pozbawione gazu, co może być szkodliwe dla sprężarki i już jest problemem cenowym. W rzeczywistości nie można ośmielić się twierdzić, że niesprawna sprężarka to najgorsza rzecz, jaka może przytrafić się systemowi klimatyzacji, ponieważ tak nie jest. Wbrew pozorom przeciek może być jeszcze ważniejszym wyborem; wszystko zależy od czasu wycieku.

Serwis klimatyzacji samochodowej do pobrania tutaj. Warszawo, jesteśmy ekspertami w dziedzinie klimatyzacji samochodowej! Mamy 25 lat doświadczenia w naprawie klimatyzacji w samochodach. Najbardziej profesjonalny i rzetelny serwis klimatyzacji w całej Warszawie!

28 thoughts on “DOBIJANIE GAZU DO LODÓWKI – uzupełnianie czynnika chłodzącego – NAPRAWA LODÓWKI

  1. ludzie trzymajcie mnie to jest zawór ewakuacyjny nie nadaje się do dłuższej pracy służy tylko i wyłącznie do odzysku czynnika zepsułeś sobie lodówkę teraz będziesz cały czas uzupełniać czynnik i tak jak reszta ludzi którzy wezmą z ciebie przykład

  2. Miesiąc temu zamówiłem serwisanta do lodówki zamrażarka przestała mrozić wymienił całą sprężarkę dopuścił gazu pochodziła 4 dni i znowu to samo nie mrozi koleś już telefonu nie odbierał zamówiłem innego serwisanta ten stwierdził że układ chłodniczy nieszczelny i nie opłaca się naprawiać lepiej kupić nową lodówkę … Moje pytanie kombinować coś z tym robić ratować czy kupować nowa ? Lodówka 4 letnia i mam ją wyrzucić …

  3. Bardzo mi ten przykład pomógł
    Jedna ważna zecz! W przewodzie serwisowym zrobiłem dziurkę by nabijając z drugiej strony kompresora wyszlo powietrze. Czynnik r600a wypełnił kompresor, a otworek zakleiłem na kropelkę taśmą. Lodówka chodzi jak nowa 😁

  4. Dzień dobry. Szukam pomocy i opornie mi to wychodzi, a widziałem pański film. Chcę kupić czynnik i napełnić w zamrażarce. Tylko wszystko rozbija mi się o tę szybkozłączkę. którą się montuje na początku na rurkę kompresora. Proszę mi coś więcej o niej powiedzieć lub podać jakiś kontakt do siebie. Jaka ona ma być? Coś takiego chcę kupić, ale wydaje mi się, że w tej ofercie jest tak jakby pół złączki, bo tylko jest to co później odłączymy, a ta część, która ma zostać na rurce nie jest w ofercie. Jak Pan uważa? Proszę o pomoc, bo muszę sobie szybko naprawić sprzęt. Pozdrawiam.

  5. Jak ubyło czynnika to jest dziura. Dobijanie nic nie da, bo układ jest nieszczelny. trzeba zlokalizować, a nie dobijać co chwila. Zawór serwisowy zwany czasem wampirkiem. Normalnie stosuje się zawory Schroedera, lutowane.

  6. Jak odkręciłem w środku żeby się dostać do czujnika temperatury to był styropian, wyjąłem i była dziura tam z układu chłodzącego i wlałem tam wody bo myślałem że ucieknie wężykiem z tyłu, nie uciekła i przestało chłodzić. pytanie czy przez tą wodę czy czujnik się zepsuł

Dodaj komentarz

Zadzwoń!