Loading…

Kontakt

Serwis klimatyzacja samochodowa
Kontakt

Kalibracja radaru, ustawienie głowicy ACC w Audi S6 C7

Radary adaptacyjnego tempomatu czasami wymagają kalibracji. Po zdjęciu zderzaka, regulacji zbieżności, wymianie zawieszenia, oraz po kolizji, układ wymaga kalibracji dla bezbłędnego działania. Jeżeli przednie radary #ACC nie są odpowiednio ustawione, zostanie wyświetlony komunikat „System ACC i Audi Braking Guard: niedostępne” (albo informacja o błędzie ACC, Front Assist, Traffic Jam Assist, Lane Assist) oraz w sterowniku radaru 0x13 lub 0x8B pojawi się błąd C1103. W serwisie #kalibracja radaru będzie kosztowała kilkaset złotych, ale na szczęście da się to przeprowadzić samemu bez drogiej tablicy kalibracyjnej. W tym filmie pokazuję jak ożywić system ACC w Audi S6 C7.

ℹ️ W tym samochodzie przedni zderzak musiał zostać zdemontowany przy serwisie silnika. Po jego ponownym montażu system ACC nie działał, a w sterowniku 0x13 pojawił się błąd B2005 – data record invalid. Gdy #radar przez zbyt długi czas jest odłączony od pojazdu, to może „zgubić” parametryzację i „nie wie” w jakim zderzaku jest zamontowany (standard, S-Line, S6, RS6). Przy pomocy programu VCP parametryzacja została ponownie wgrana.

ℹ️ System zaczął działać, ale po kilku minutach jazdy pojawił się kolejny błąd. C1108 F0 – Adaptive cruise control sensor – Restricted View. Przyjrzeliśmy się samemu radarowi i okazało się, że dolna szpilka montażowa była luźna, radar chwiał się góra-dół i czasem był skierowany w górę w zderzak, przez co zgłaszał błąd złej widoczności. Docisnąłem go, wskoczył na miejsce, błąd skasowany, system znowu działa.

ℹ️ Po kilkuset kilometrach w module 0x13 pojawił się błąd C1103 00 – Adaptive Cruise Control Sensor – misadjusted. W module 0x8B natomiast błąd U1113 00 – Function limitation due to received malfunction value. Oznacza to, że prawy radar jest źle ustawiony i wymaga kalibracji, a lewy radar nie działa, bo prawy nie działa.

ℹ️ Ten samochód na szczęście ma stary typ radarów, które reguluje się dwiema śrubami. Więc jeżeli masz nasadkę 3.5mm i wiesz którą śrubkę przekręcić w którą stronę, to możesz przeprowadzić kalibrację samemu. W obu modułach 0x13 i 0x8B należy wejść w dane na żywo i sprawdzić jakie wartości widnieją przy Misalignment angle. Jest to przestawienie radaru względem idealnego położenia. Tolerancja wynosi od -0.8 do 0.8 stopnia. Moduł 0x13 (czyli prawy radar) pokazywał wartość -1.36 stopnia. Wartości ujemne to odchył w prawo, które wymaga korekty w lewo.

🛠 Zdjąłem osłonę radaru, zaznaczyłem białym markerem śrubę, obróciłem ją o pół obrotu zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Następnie przy pomocy OBDeleven połączyłem się z modułem 0x13, podałem kod security access: 91153, wszedłem w nastawy podstawowe i wykonałem „Reset misalignment angle for sensors”. Potem usunąłem błędy z modułów 0x13 i 0x8B i zabrałem auto na jazdę próbną.

🔍 Po kilku kilometrach odczytałem ponownie o ile przestawiony jest radar. Wartość mieściła się w tolerancji, ale była blisko granicy, więc wykonałem jeszcze pół obrotu i znowu jazda próbna. Za kilkaset kilometrów ponownie odczytam wartość i postaram się zbliżyć tak blisko zera jak tylko się da.

💲 Serwis przeprowadza kalibrację radaru z nieruchomym pojazdem i tarczą kalibracyjną. Wymaga to sporej precyzji i odpowiedniego przygotowania pojazdu i narzędzi. Zabiera to sporo czasu, więc i będzie sporo kosztowało.

🚗 Ta sama procedura powinna działać w pozostałych samochodach grupy VAG (VW, Audi, Seat, Skoda) z pojedynczym radarem oraz z systemem dwóch radarów. VW Passat B8, VW Golf MK7, Seat Leon, Skoda Octavia, Audi A3…

🛒 Kup OBDeleven: http://mr-fix.info/redirect/obdeleven

0:00 Audi z błędem radaru ACC
0:30 Przyczyny przestawienia radaru
1:00 Błąd B2005 i parametryzacja
1:31 Błąd C1108 i źle zamontowany radar
1:50 Błąd C1103 i wymagana kalibracja
2:48 Kalibracja w serwisie
3:45 Śruby regulacji
4:27 Kąt przestawienia
6:17 Kalibracja
6:54 Nastawy podstawowe
8:24 Jazda próbna
8:56 Nowe odczyty

🔗 mr-fix: https://www.youtube.com/user/mrfixpl
🔗 facebook: https://facebook.com/lonacznik/

Pobrane Naprawa klimatyzacji samochodowej Warszawa, Klimatyzacja samochodowa to nasza specjalność! Klimatyzacje samochodowe naprawiamy od 25 lat. Najlepszy serwis klimatyzacji w Warszawie!

Należy się spodziewać, że w pierwsze cieplejsze dni roku odkryjesz, że klimatyzacja w Twoim pojeździe nie działa prawidłowo lub jej skuteczność znacznie spadła. Klimatyzator powinien być konserwowany przed rozpoczęciem sezonu grzewczego i chłodniczego.

Niekoniecznie musi być zimno podczas produkcji tylko dlatego, że klimatyzacja nie jest tak naprawdę mroźna. Innymi słowy, to, że ktoś czasami włącza „klimatyzację” lub nawet zostawia ją włączoną przez całą zimę, nie zawsze oznacza problem z ogrzewaniem. Ponadto wyłączenie klimatyzatora na cztery do pięciu chłodniejszych miesięcy w roku znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że klimatyzator nie włączy się na wiosnę. Ponieważ oprócz gazowego czynnika chłodniczego w układzie krąży również olej, który ma kilka zastosowań, z których jednym jest jego uszczelnienie. Gdy system nie jest używany przez dłuższy czas, traci swoją szczelność, maksymalne ciśnienie w nim wzrasta stopniowo lub gwałtownie i od tego momentu już tylko krok do poważniejszej awarii.

Dlatego warto od czasu do czasu włożyć trochę wysiłku, niezależnie od tego, czy istnieje konieczność obniżenia temperatury w pojeździe.

Jakie zagrożenia stwarza klimatyzator, gdy jest wyłączony?

Systemy klimatyzacji samochodowej mają różne konstrukcje i są programowane na różne sposoby; niektóre z tych systemów po prostu nie włączają się, jeśli ciśnienie czynnika chłodniczego jest niższe niż poziom graniczny. Inne będą działać nawet wtedy, gdy są całkowicie pozbawione gazu, co może być szkodliwe dla sprężarki i już jest problemem cenowym. W rzeczywistości nie można ośmielić się twierdzić, że niesprawna sprężarka to najgorsza rzecz, jaka może przytrafić się systemowi klimatyzacji, ponieważ tak nie jest. Wbrew pozorom przeciek może być jeszcze ważniejszym wyborem; wszystko zależy od czasu wycieku.

Serwis klimatyzacji samochodowej do pobrania tutaj. Warszawo, jesteśmy ekspertami w dziedzinie klimatyzacji samochodowej! Mamy 25 lat doświadczenia w naprawie klimatyzacji w samochodach. Najbardziej profesjonalny i rzetelny serwis klimatyzacji w całej Warszawie!

29 thoughts on “Kalibracja radaru, ustawienie głowicy ACC w Audi S6 C7

 1. Gdy ja próbuje zresetowac wartosci to wyskakuje mi status „zatrzymany" bad to „przestawiony" nie da sie w ogóle resetowad tych wartosci. dostep upowazniony jest. wiesz co jest grane?

 2. Witam, czy ma Pan filmik z kalibracja VW GILF 7 ? jedna kamera z przodu
  zmienialem konwenter klimatyzacji odłączyłem wtyczke od radaru i po ponownym zamontowaniu nie idzie wykasowac kodu bledu c110300

  Z gory dziekuje
  Pozdrawiam
  Piotr Wasilewski

 3. Witam. W poziomie radar ustawiłem wg Twojej instrukcji. Teraz wg którego parametru ustawić w pionie? Na OBDELEVEN ostatnia linijka danych rzeczywistych wskazuje 3.111° golf 7

 4. Siemanko. Dzięki za film bo jest pomocny i śledzę twoje materiały. Mam ten sam problem z ACC w moim golf 7 radar w zderzaku. Radar działa,ale … Podczas jazdy gdy jadę na wprost znajduje auto przedemną i hamuje i mogę tak jechać nawet z 10 km Zauważyłem że gubi zasięg jak skrece w prawą stronę i wyskakuje komunikat że jest niedostępny. Po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu zapłonu radar znów działa i tak w kółko. Moje parametry na vcds to :
  Misalignment angle 0.90
  Vertical angle deviation 0.831000
  Horizontal angle deviation -0.426000
  Adjustment angle – fast algorithms 1.32
  Vertical deadjustment -3.596
  Restetowalem parametry bez ustawiana śrub w radarze . Czy auto musi być ustawione na prostej płaskiej powierzchni podczas testu bo u mnie na parkingu jest spad i auto stoi nie równo. Czy mógłbyś podpowiedzieć jaką śrubę pasuje( dolna czy górna) przekręcić i w którą stronę ? Pozdrawiam

 5. Witam ogladam twoje filmiki I próbuje coś podpatrzeć tylko z tym acc w golfie mk7 mam obd 11pro drugiej generacji ale za cholere nie pokazuje mi zmiany kąta choćbym nie wiem jak kręcił śrubami pokazuje mi to samo co robię źle?masz może filmik z golfa mk7 byłbym bardzo wdzięczny

 6. Witam serdecznie. Potrzebuje pomocy. Posiadam superb 3 i nagle wyskoczył błąd C110300. Sprawdzałem kąty obdeleven i vcds i w pionie jest przestawiony o 3stopnie. Niestety nie mogę w ogóle zresetować ustawien radaru mimo przestawienia śrub regulacyjnych. Cały czas pokazuje takie same kąty. Pomoże ktoś?

 7. Witam mam przestawiony radar w superb III nie mogę poradzić sobie z wykasowaniem błędu używam obdeleven Pro nie wiem jaki kod dostępu podać ten z filmiku z Audi nie działa. Można prosić o podpowiedź

Dodaj komentarz

Zadzwoń!