Loading…

Kontakt

Serwis klimatyzacja samochodowa
Kontakt

Wymian chłodnicy MAN i wiele niespodzianek podczas naprawy :( Truck repair

Ta naprawa to była prawdziwa masakra końca nie było widać.

https://www.facebook.com/mobilnaobslugapojazdow

Pobrane Naprawa klimatyzacji samochodowej Warszawa, Klimatyzacja samochodowa to nasza specjalność! Klimatyzacje samochodowe naprawiamy od 25 lat. Najlepszy serwis klimatyzacji w Warszawie!

Należy się spodziewać, że w pierwsze cieplejsze dni roku odkryjesz, że klimatyzacja w Twoim pojeździe nie działa prawidłowo lub jej skuteczność znacznie spadła. Klimatyzator powinien być konserwowany przed rozpoczęciem sezonu grzewczego i chłodniczego.

Niekoniecznie musi być zimno podczas produkcji tylko dlatego, że klimatyzacja nie jest tak naprawdę mroźna. Innymi słowy, to, że ktoś czasami włącza „klimatyzację” lub nawet zostawia ją włączoną przez całą zimę, nie zawsze oznacza problem z ogrzewaniem. Ponadto wyłączenie klimatyzatora na cztery do pięciu chłodniejszych miesięcy w roku znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że klimatyzator nie włączy się na wiosnę. Ponieważ oprócz gazowego czynnika chłodniczego w układzie krąży również olej, który ma kilka zastosowań, z których jednym jest jego uszczelnienie. Gdy system nie jest używany przez dłuższy czas, traci swoją szczelność, maksymalne ciśnienie w nim wzrasta stopniowo lub gwałtownie i od tego momentu już tylko krok do poważniejszej awarii.

Dlatego warto od czasu do czasu włożyć trochę wysiłku, niezależnie od tego, czy istnieje konieczność obniżenia temperatury w pojeździe.

Jakie zagrożenia stwarza klimatyzator, gdy jest wyłączony?

Systemy klimatyzacji samochodowej mają różne konstrukcje i są programowane na różne sposoby; niektóre z tych systemów po prostu nie włączają się, jeśli ciśnienie czynnika chłodniczego jest niższe niż poziom graniczny. Inne będą działać nawet wtedy, gdy są całkowicie pozbawione gazu, co może być szkodliwe dla sprężarki i już jest problemem cenowym. W rzeczywistości nie można ośmielić się twierdzić, że niesprawna sprężarka to najgorsza rzecz, jaka może przytrafić się systemowi klimatyzacji, ponieważ tak nie jest. Wbrew pozorom przeciek może być jeszcze ważniejszym wyborem; wszystko zależy od czasu wycieku.

Serwis klimatyzacji samochodowej do pobrania tutaj. Warszawo, jesteśmy ekspertami w dziedzinie klimatyzacji samochodowej! Mamy 25 lat doświadczenia w naprawie klimatyzacji w samochodach. Najbardziej profesjonalny i rzetelny serwis klimatyzacji w całej Warszawie!

42 thoughts on “Wymian chłodnicy MAN i wiele niespodzianek podczas naprawy :( Truck repair

  1. Wczoraj miałem przyjemność wyciagac chłodnice ze scani 124, w której puscila chlodnica oleju i cały plyn zamienił się w gluta. Chlodnica ciezka strasznie + intercooler..

  2. Witam serdecznie tu Darek z Koszalina, jeśli można to miałbym pytanie odnośnie zbiorniczka płynu chłodzącego w manie tga 2008r . Cieknie płyn na zgrzewie teraz można kupić nowy sam zbiornik bawić się w to czy wymienić całą chłodnice ? , Próbowaliście może kiedyś naprawiać uszczelniać taki zbiorniczek ? Z góry dziękuję za odpowiedź

  3. Świetna robota, wartościowy materiał! Ja do tego tematu podszedlem inaczej: zdjalem zderzak (4 sruby z przodu i po dwie pod reflektorami) dzieki czemu byl lepszy dostep do mocowania chlodnicy. Z tylu kabiny sa uszy, i dorobilem do nich rure przez srodek (nakladana), przez rure przewiesilem pas ktory trzymala osoba z tylu, dwie inne stabilizowalo chlodnice przy wyciaganiu. Jest ona strasznie ciezka i trzeba sie nagimnastykowac przy wyciaganiu.

  4. Ile Pan Dziadek ma lat? Widać że fachura także… Wpadłem na Wasz kanał przypadkiem, a robocie kawał roboty, zwłaszcza na autostradach w drodze przy ruchu, co jest bardzo niebezpieczne. Znam to osobiście gdyż sam jeżdze i trafiło już sie robić coś na drodze. Pozdrawiam i pełen szacunek i oby jak najmniej napraw na autostradach.

  5. Do man powinno się lać g12 czerwony płyn do chłodnic tak piszę w serwisówce ponieważ uszczelka pod głowicą jest aluminiowa przynajmniej w euro 6 i od innych płynów powstaje korozja na uszczelce

Dodaj komentarz

Zadzwoń!